Gdzie sprawdzać prognozę pogody?

Gdzie sprawdzać prognozę pogody?

Im dłuższa pogoda długoterminowa, tym mniej wiarygodne są prognozy, albowiem są one wynikiem tylko porównań i prognoz związanych z konkretną pogodą, a szczególnie w okresie jesiennym i zimowym rzadko się one sprawdzają. Widzimy to szczególnie zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera, a przy obecnych anomaliach pogodowych, bardzo często także wzrasta.

Obecnie mieliśmy dość wysokie temperatury jak na styczeń, jednak dobra aura się skończyła i czas na powrót mrozu i śniegu. Każdy zastanawia się czy prawdziwa zima wróci, a prognozy długoterminowe wskazują na wiele zmiennych.

Musimy się liczyć z dużym ochłodzeniem

Jeżeli chcemy zaplanować konkretny wyjazd, a długoterminowa pogoda wskazuje na wyraźne ocieplenie, z pewnością musimy ją sprawdzić z innymi źródłami, a także liczyć się z niespodziewanym ochłodzeniem.

Tak naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jaką będziemy mieli pogodę za 2 tygodnie, nawet pogoda długoterminowa na okres 16 dni nie musi się sprawdzić w codziennych realiach. Mimo, że początek stycznia był bardzo ciepły, a temperatura wskazywała nawet 17°C, koniec miesiąca może wyglądać zupełnie inaczej, z dnia na dzień widać wyraźne ochłodzenie.

Prognoza pogody dla narciarzy

Wybierając się zimą na urlop, szczególnie kiedy uprawiamy zimowe sporty, z pewnością będzie nas interesować prognoza pogody długoterminowa, dzięki której będziemy mogli stwierdzić czy w danym regionie Polski będzie występował w odpowiedniej ilości śnieg.

W tym okresie największe znaczenie długoterminowa pogoda ma właśnie dla narciarzy, którzy przy wysokiej temperaturze nie mogą komfortowo zjeżdżać ze stoków narciarskich, dlatego tak często zaglądają na strony z pogodą długoterminową. Jaka będzie najnowsza pogoda długoterminowa dla narciarzy? Tego nie jest w stanie przewidzieć nawet najlepszy ośrodek meteorologiczny.